Serwis Immergas Rzeszów naprawa przeglądy kotłów piecyków gazowych renomowanej marki Immergas nowoczesne kotły gazowe ekonomiczne ekologiczne niezawodne

Swoim zasięgiem obejmujemy

Rzeszów i okolice

Tel: 530 670 742

IMMERGAS

Serwis Pogwarancyjny kotłów Immergas

Naprawa pogwarancyjna kotła gazowego Immergas

Awaria kotła gazowego Immergas? Wykonujemy bieżące naprawy, usuwanie usterek w urządzeniach wykonujemy po odczytaniu kodu błędu jeśli taki kod został wyświetlony. Kody błędów nie zawsze występują podczas awarii kotła ale jeśli się pojawiły przy anomalii podczas pracy to usprawni to usunięcie usterki. Usterki nie zawsze znajdują się w kotłach gazowych, usterki również znajdujące się poza kotłem, które mają na niego wpływ. Usterki poza kotłem które mogą powodować awarię to miedzy innymi nieszczelny układ powietrzno-spalinowy. Gdy uszczelki miedzy sekcjami komina ulegną degradacji to spaliny dostaną się do ciągu powietrzna co spowoduję spadek jakości płomienia lub jego całkowitą utratę.

Zanieczyszczania znajdujące się w instalacji centralnego ogrzewania również mogą doprowadzić do awarii kotła gazowego. Immergas dokładnie określa w dokumentacji technicznej każdego kotła jakie parametry musi spełniać woda w instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli nie mamy stacji uzdatniania wody lub dostępu do stacji uzdatniania wody to da się ten problem rozwiązać. Zalanie instalacje tak zwaną surową wodą czyli woda z sieci jest bardzo powszechne i czasem powoduje problemu z praca urządzenia. Do instalacji zalanej surową wodą należy dodać odpowiedni inhibitor korozji gdyż taki preparat zabezpieczy kocioł gazowy. Inhibitor zabezpieczy kocioł przed osadzaniem się kamienia kotłowego jak również wypłukiwaniem się różnych osadów z rur. Wszystkie osady, zabrudzenia znajdujące się w instalacji centralnego ogrzewania trafiają do wymiennika pierwotnego w kotle pogarszając sprawność kotła a często powodując utratę wydajności i powodując jego uszkodzenie.

Przeglądy pogwarancyjne kotłów gazowych Immergas

Kotły gazowe Immergas powinny mieć wykonywane przeglądy nie tylko w trakcie trwania gwarancji ale również po jej zakończeniu. Brak przeglądu kotła powoduję spadek sprawności, wydajności. Utratę sprawności kocioł zastępuje większą mocą aby uzyskać zamierzony efekt. Kocioł gazowy nieprzeglądany może zanieczyścić wymiennik pierwotny do takiego stanu że brud który się odkłada w wymienniku spowoduje uszkodzenie kotła. Zabrudzenie przez które wymiennik nie odbiera temperatury prawidłowo od spalin może przepalić uszczelnia komory spalania. Jeśli dojdzie do uszkodzenia, przepalanie uszczelnień komory spalania i gorące spaliny zaczną dostawać się do środka kotła może nastąpić awaria. Awarii może ulec wymiennik jak również inne elementów które nie są przystosowane do wysokiej temperatury wydobywającej się z komory spalania. Obudowa zewnętrzna wymiennika pierwotnego zwanego również wymiennikiem głównym również nie ma przystosowanej obudowy zewnętrznej do wysokiej temperatury.

Przeglądy gwarancyjne jak również przeglądy pogwarancyjne wykonywane przez autoryzowany serwis są rejestrowane w serwisie Immergas. W serwisie użytkownik po zalogowaniu się może sprawdzić historie serwisową swojego urządzenia.

Immergas Serwis Rzeszów Serwisant kotłów gazowych naprawy przeglądy